PLAVECKÝ CLUB RAFTÍK

Náš tým

lektorka plavání

Barbora Červená

Instruktorka plavání, vodní záchranář, potápěčka, hlavní vedoucí vodáckého klubu Raftík, masérka, terapeutka a lektorka alternativních směrů.

Instruktorka plavání

Lucie Sommerová

Instruktorka plavání a pohybové výchovy kojenců, batolat a dětí předškolního věku.

Instruktorka pro pohybový, sociální a psychický rozvoj kojenců batolat a dětí předškolního věku.

Kurz první pomoci pro rodiče a děti.

Lektorka plavání

Markéta Šťastná

Instruktorka plavání a cvičení, vedoucí pobytů a příměstských táborů, lektorka výtvarných kroužků.

Lektorka plavání

Sára Červená

Instruktorka plavání a vedoucí vodáckého kroužku Raftík.

Lektorka plavání

Pavlína Krobotová

Vedoucí provozu, recepční a lektorka Figurkové školičky.

Lektorka plavání

Tereza Kropáčková

Instruktorka plavání, cvičení a plavání pro těhotné, Aqua aerobic.

Raftík Praha

Jitka Žatecká

Instruktorka plavání a lektorka výtvarných kroužků.

Kdo jsme a co děláme

Hlavním cílem AQUATIC CLUBU RAFTÍK, o.s. (dříve RAFTING CLUBU HANDICAP, o.s.) je vytváření kvalitních podmínek pro sport a aktivní trávení volného času zdravotně postižených dětí, mládeže a dospělých, ale i zdravé populace. Snažíme se, aby nejen postižení začali sportovní rehabilitaci považovat za přirozenou aktivitu ve svém životě.

Do své celoroční činnosti zapojujeme pravidelně členy klubu z řad mentálně, zrakově a tělesně postižených a v rámci integrace též zdravou populaci.

Díky sportovně zdravotním aktivitám se zvyšuje jejich sebevědomí a zlepšuje zdravotní stav (fyzický i psychický). Rozšiřuje se možnost seberealizace osob s postižením, možnost aktivně trávit volný čas. Snažíme se dát příležitost pravidelným aktivním sportovcům i příležitostním zájemcům. Veškeré aktivity vč. ekologické činnosti umožňují zapojení a seberealizaci postižených osob a navíc dávají široké veřejnosti možnost seznámit se s problematikou života lidí s handicapem

Raftík Praha

Něco z historie

S nápadem a chutí založit organizaci, která by se věnovala zdravotně postiženým lidem s využitím raftingu jako nového způsobu sportovní rehabilitace, jsem přišla za Klárou Říhovou v době, kdy jsme jezdily na divoké vodě na výrobcích Gumotexu, a. s., dva roky pro Agenturu APK Pavla Kolínského. Tento nápad jsme realizovaly v roce 1993. Založily jsme občanské sdružení RAFTING CLUB HANDICAP, které je zaměřeno na činnost se zdravotně postiženými dětmi, mládeží i dospělými. Jeho členy jsou mentálně, zrakově a tělesně postižení, v rámci integrace i zdravá populace.

Tato organizace je zaregistrována u Ministerstva vnitra ČR pod číslem: VS/1-22489/93-R, ze dne: 23/11/1993 a bylo jí přiděleno IČO: 49624695.

Bára_červená

A jak to vše pokračovalo?

Deset let raftingu v SPMP ČR
Je to neuvěřitelné, ale bude tomu deset let, co do sekretariátu SPMP v Karlíně přišla Bára s Klárou a začaly mne přesvědčovat, že rafting je úžasný sport pro handicapované. Jako nový ekonom Sdružení pro pomoc mentálně postiženým jsem neměl moc času a povídání o tom, jak posadíme handicapovaná děcka na gumové čluny a pustíme je dolů po proudu divoké řeky nebo kanálu, mne nenadchlo. Tak jsem ty holky bláznivé vypoklonkoval. Ony se nedaly a za týden tam byly zas. Mezi tím jsem o této návštěvě promluvil s tehdejším předsedou MUDr. Kvapilíkem a on řekl, že „proč by ne ?“. No a protože jsem za mlada také držel pádlo v ruce a vedl vodácké tábory, řekl jsem děvčatům že „tedy ano“. Tak to nějak začalo.

Pokračování celého našeho příběhu najdete na webu ZDE

Raftové závody Parma 2010 - XIV. ročník

Dokument o vodáckých závodech handicapovaných vodáků "PARMA".